Drgania na kierownicy

<<

zohus

Dołączenie: 13 Lis 2013 23:29

Post 18 Lip 2017 23:36

Re: Drgania na kierownicy

Pablito86ZG napisał(a):Problem to luz na przebugie wewnętrznym

Pablito wiesz bo wymieniłeś czy przypuszczasz bo to ostatnia z możliwości? Napisz coś wiecej. Pytam ponieważ od kilku lat mam ten sam problem i do dzisiaj nie wyjaśniony. Kilka dni temu wymieniłem tylne sprężyny amorów (jedna była ułamana), oraz dwa łożyska kół strony lewej. Po wymianie miałem jazdę około 40 km po autostradzie i zauważyłem zdecydowaną poprawę. Może nie jest idealnie ale poprawa jest bardzo znacząca. Przy 140km/h mogę teraz jechać bez drżenia kierownicy, ktore utrudniało prowadzenie lub z niewielkimi drganiami, które nie są już tak dokuczliwe. Swego czasu serwis w Kraku po przejażdżce też mi sygnalizował że przyczyną drgań jest półoś, a dokładniej przegub wewnętrzny. Problem, polega też na tym, że trudno zdiagnozować która jest padnięta. Ceny ich w oryginale powalają, dobry zamiennik GKN/Lobro to już w miarę przystępna cena. Inny mechanik który przegladał mi zawieszenie twierdzi jednak że są dobre, natomiast wskazuje że luz pochodzi od maglownicy. To może być prawdą ponieważ od dawna wolę jeździć w trybie sport gdzie kierownica się usztywnia i nie lata jak gumiżelek.
Opel Insignia 2.0 CDTI / 2010 / Sports Tourer /
<<

Wodzu

Dołączenie: 20 Lip 2017 19:10

Post 17 Sie 2017 11:27

Panowie, mam to samo. Przy około 120 km pojawia się lekkie drżenie, nie jakieś mocne ale bez jaj od auta tej klasy oczekuję ZERO drgań. Dałem do ASO na zmianę opon z zimówek na letnie i zobaczę co będzie. Przy zmianie muszą wyważyć więc od razu będę wiedział czy to kwestia niewyważonych opon. Znając moje szczęście, g... to pomoże :)

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Maximus37

Dołączenie: 08 Gru 2013 17:29

Post 06 Lis 2019 12:52

Mam ten sam problem. Kierownica trzęsie się szczególnie przy przyspieszaniu (najbardziej widoczne na 2 biegu) ale i przy prędkości 120-150km, potem nieco się uspokaja.
Felgi wymienione, opony nowe, koła wyważane, geometria zrobiona, drążki kierownicze wymienione, półoś prawa wymieniona (bez wałka) i nadal kierownica trzęsie się a teraz nawet wyczuwalne są drgania prawej przedniej strony auta
Teraz biorę się jeszcze raz za wymianę półosi prawej z wałkiem, gdyż powiedziano mi że nowa też może drgać. Ktoś inny powiedział mi żebym oddał do regeneracji maglownice. Nikt nie ma pojęcia co to może być i wymieniam wszystko po kolei. Dam znać co po wymianie półosi. Potem wezmę się za wspomniane tuleje.
Opel Insignia Sport Tourer 2.0 CDTi 160KM, OPC, PANORAMA
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Zawieszenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości