Napęd 4x4

<<

Taszko

Dołączenie: 07 Lip 2017 13:49

Post 29 Mar 2018 11:50

Re: Napęd 4x4

Forumowicze … jeszcze raz ja.
Wielu z Was wypowiada się tu, że trzeba wymienić olej, uszczelkę filtr i chyba chodzi Wam o ten zestaw prawda?
http://allegro.pl/show_item.php?item=7128945846

… jak sami wiecie i piszecie o MIESZANIU się olejów … jakie zatem oleje się mieszają …
Na necie znalazłem inny zestaw, gdzie widzę już DWA oleje:
http://allegro.pl/insignia-haldex-zesta ... 01407.html

Z tego co doczytałem to w zestawie z dwoma olejami sa oleje o oznaczeniach: 1940057 i 1940058

1940058 to niby OLEJ (tylnego mostu) DO MECHANIZMU RÓŻNICOWEGO TYŁ OPEL OE 1940058 OPEL INSIGNIA 4X4
1940057 to niby OLEJ do tylnego mostu opel Insignia (sprzęgło)

Zapytałem gościa co ma ten pierwszy zestaw, jaki olej jest w jego zestawie i czy ma ten drugi i on mi odpisał:

„Opel nie wiadomo dlaczego stosuje do sprzęgła "haldex" oleje przekładniowe/do skrzyń/dyferencjału, natomiast jeżeli Opel tak zatwierdza to myślę że można spróbować.
My produkujemy napęd haldex, czyli sprzęgło, które GM łączy z tylnym mostem (dyferencjałem), dlatego też my posiadamy olej do "haldexa" - sprzęgła.
Opel omyłkowo pisze o dwóch mostach - jako most/sprzęgło i most/dyferencjał (jest sprzęgło i most - nie ma dwóch mostów), ale widzę nasz olej oni mają u siebie o numerze zamiennym z naszym: 93165387 1940057
Z tego co wiem od klientów to GM stosuje olej 80W90 do tylnego mostu.”

No i zgłupiałem … i sam nie wiem co mam kupić a jak wiecie te oleje nie są tanie więc robi to dla mnie różnice czy kipę jeden olej czy 2.

Proszę o pomoc …
<<

barcis23

Dołączenie: 05 Wrz 2018 22:57

Post 05 Wrz 2018 23:14

no i się skończył wątek :(
Ja zaliczkowałem dzisiaj Insignie 2014r 219KM 2.0 diesel w automacie
Przy jeździe próbnej delikatne wibracje.
Przebieg 72000km krajowy, wierze w niego.

Kurka,co mam teraz zrobić?
a jak w ogóle znaleźć tego gościa z Częstochowy?

Błagam,odpowiedzcie

Forum Opel Insignia poleca:

<<

wassermann

Dołączenie: 19 Maj 2015 19:38

Post 15 Wrz 2018 17:40

Wibracje mogą być z wielu powodów - od opon, kół, elementów zawieszenia.
Nie grzebać w 4x4 jeśli ewidentnie nic się nie dzieje.

Warto mieć pojęcie, że jedno to przekładnia mechanizmu różnicowego, a druga sprawa to sprzęgło Haldex. Tyle że w Insignii (w większości) są DWA Haldexy - jeden główny, przenoszący napęd na tylną oś, oraz drugi Haldex - będący sprzęgłem mechanizmu różnicowego, taką odmianą sportowej "szpery". Tak, tak, szpera w Oplu!

Dlatego w nazwie oleju do sprzęgła (haldex) pojawia się określenie mechanizmu różnicowego. To nie znaczy, że to jest olej do przekładni mechanizmu różnicowego, tylko że do sprzęgła mechanizmu różnicowego.

Ten z końcówką "7" jest do sprzęgła Haldex głównego i sprzęgła Haldex mechanizmu różnicowego (szpery).

Ten z końcówką "8" jest olejem przekładniowym do mechanizmu różnicowego.

M.
<<

barcis23

Post 07 Paź 2018 22:33

Dziękuję za odpowiedź.Nic nie ruszam, kupiłem, mam przejechane ok 1500 km.
Zauważyłem, że kiedy auto zimne wyjeżdzam na drogę i drży jakbym miał koła nie wyważone przy prędkości 40-60km/h
jak szybciej stopniowo zanika.
Opony wyważone (u mnie w firmie-czyli najlepiej z kalibrowaną wyważarką)
Nie przeszkadza mi to aż tak,także nie ruszam.
Obojętnie czy ciepły czy zimny przy dodawaniu delikatnie gazu słychać jakby "pompa chodziła na sucho" ale to chwilę tylko
nie będęs szukał usterki na siłę.
Nie temat na 4x4.
dziękuję za odpowiedź
<<

barcis23

Post 07 Paź 2018 22:33

Dziękuję za odpowiedź.Nic nie ruszam, kupiłem, mam przejechane ok 1500 km.
Zauważyłem, że kiedy auto zimne wyjeżdzam na drogę i drży jakbym miał koła nie wyważone przy prędkości 40-60km/h
jak szybciej stopniowo zanika.
Opony wyważone (u mnie w firmie-czyli najlepiej z kalibrowaną wyważarką)
Nie przeszkadza mi to aż tak,także nie ruszam.
Obojętnie czy ciepły czy zimny przy dodawaniu delikatnie gazu słychać jakby "pompa chodziła na sucho" ale to chwilę tylko
nie będęs szukał usterki na siłę.
Nie temat na 4x4.
dziękuję za odpowiedź
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Zawieszenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości