Nierozpoznawalne stuki i uderzenia

<<

starykacap

Dołączenie: 08 Gru 2018 15:01

Post 08 Gru 2018 15:11

Nierozpoznawalne stuki i uderzenia

Witam serdecznie.

Szukałem i czytałem wcześniejsze tematy dotyczące podobnego problemu, ale po próbach zweryfikowania przyczyny jestem bezsilny.

Otóż podczas najechania na nierówności w mój opel wydaje dość głośne dźwięki stukania i walenia. Stuki wydaje mi się wychodzą z tylnej części samochodu. Zaznaczam, że zawieszenie jest nowe , wymienione i sprawdzane było już na dwóch stacjach diagnostycznych oraz o dwóch mechaników, którzy sami nie są w stanie określić skąd wywodzi się ten hałas. Po sprawdzeniu mówili, że z zawieszeniem wszystko gra po testach i jazdach próbnych, ale nie są w stanie odnaleźć przyczyny problemu. Czytałem już wcześniej na forum o podobnych problemach z luźnym bakiem od paliwa, ale nawet po mocniejszym przymocowaniu go, problem nie ustąpił. Sprawdzano, też czy ma jakiekolwiek luzy, ale wszystko jest stabilne.

Panowie jestem bezsilny. Z samochodem nic się nie dzieje i "specjaliści" zapewniają, że można jeździć, ale te odgłosy mnie irytują, zwłaszcza, że czasem mam wrażenie jakby miało coś zaraz odpaść.

Opel z 2009 roku. Sedan.

Dziękuje z góry za wskazówki.
<<

mmario

Dołączenie: 23 Lip 2009 21:44

Post 14 Gru 2018 00:48

Re: Nierozpoznawalne stuki i uderzenia

Mam ten sam problem os 1,5 roku.
Wymienione co tylko można w tylnym zawieszeniu i ciągle występuje pukanie jakby coś w zawieszeniu wpadało w rezonans.
Każdy mechanik czy stacja diagnostyczna rozkładają ręce.
Po roku postanowiłem wymienić ponownie amortyzatory i ich górne mocowania, efekt żaden.
Dziś mechanik wymontował amory i się przejechałem, cud nic nie stuka.
Wniosek: dwukrotnie zamontowałem nowe amortyzatory Sachs, widać coś z nimi jest nie tak.
Co zrobię dalej nie wiem jeszcze, ale stuki pochodzą wyłącznie z amortyzatorów.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

MarTech

Dołączenie: 02 Kwi 2018 19:46

Post 14 Gru 2018 10:07

Sprawdźcie, czy nie latają zaciski hamulcowe. Mogły się wyrobić prowadnice w jarzmach. Zróbcie test i na odcinku, gdzie słychać stukanie przejedźcie go drugi raz z zaciągniętym ręcznym na 1-2 ząbki - byle by leciuteńko zaczął łapać. Jeśli stukania nie będzie, to mam rację.
<<

makus

Dołączenie: 04 Lut 2018 12:29

Post 20 Sty 2019 18:42

Witam
Zdemontuj amortyzatory i dowiesz się wszystkiego

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Zawieszenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości