Awaria przycisku otwierania bagażnika

<<

P405

Dołączenie: 19 Wrz 2011 17:01

Post 03 Lut 2017 15:23

Re: Awaria przycisku otwierania bagażnika

Tak to jest to, do wymiany.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
<<

redman87kg

Dołączenie: 13 Paź 2016 17:17

Post 02 Kwi 2017 20:23

Witajcie, Panowie mam chyba lekko inny problem z klapą bagażnika... więc tak :

1. Dwa miesiące temu wymieniłem obydwa " przyciski w klapie" i wszystko działało bez problemu ( przed wymiana otwierałem klapę albo z pilota albo guzikiem w drzwiach)
2. teraz nie mogę otworzyć klapy w ogóle.... ani pilotem ani zadnym z przycisków mrygaja tylko awaryjne ale.... w ciągu ostatniego tygodnia licząc od poniedziałku gdzie przestała się otwierać, we wtorek działa znów.. środa czwartek znow nie mogłem jej otworzyc... rano w piatek jeszcze raz sie otworzyła i działal bez wzgledu ktory przycisk był uzywany... pozniej az do dzisiaj nie otwiera się.... mrygaja tylko awaryjne.... sterownik sprawdziłem suchy nie jest zalany wodą jak w niektorych przypadkach...

ma ktoś może jakiś pomysł o co moze chodzić... ???

Forum Opel Insignia poleca:

<<

misiekk

Dołączenie: 06 Sty 2017 23:40

Post 10 Kwi 2017 14:41

niestety mam identyczny problem z otwieraniem klapy, pytałem na drugim forum i również cisza.. Jak uda się rozkminić problem daj znać.
<<

coolmobil

Dołączenie: 21 Kwi 2015 10:56

Post 10 Kwi 2017 20:31

Dwa różne mikrostyki. Głównie pada ten nad tablica. Ewentualnie jak masz problem z oboma to proponuje sprawdzić instalacje. Były już przypadki ze zbierała się tam woda co powodowało problemy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
<<

redman87kg

Post 12 Kwi 2017 19:08

coolmobil napisał(a):Dwa różne mikrostyki. Głównie pada ten nad tablica. Ewentualnie jak masz problem z oboma to proponuje sprawdzić instalacje. Były już przypadki ze zbierała się tam woda co powodowało problemy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Panowie powiem tak pojechałem w końcu na serwis... okazało się ze zalany moduł ( nigdzie śladu wody z zewnątrz... aczkolwiek po otworzeniu modułu widać ze tamat dział sie od dawna.. jeden z bolców na który wpinacie wtyczke aż zardzewiał aczkolwiek sam moduł dalej hmm " cyka" ale klapa ani drgnie) co ciekawe Panowie z serwisu powiedzieli mi ze nie da się bez sprawnego modułu otworzyć w ogóle...

nawet za pomocą tego bolczyka który trzeba wcisnać CZY TO PRAWDA?
MOJ MODUŁ MA NR 13333641 z używanych nigdzie takiego nie ma nie wiem czy muszą być te same nr. druga sprawa ze niby trzeba inny zaprogramować do auta na nowo, czyli sama przekładka z innego auta chyba nie pomoże.. PRAWDA ?

MODUŁ Z OE 1075 ZŁ ... Z BRAKU CZASU I CIERPLIWOŚCI ZAMÓWIONY NOWY, STAREGO CHYBA NIE DA SIĘ NAPRAWIĆ..

POZDRAWIAM PS. WODA U MNIE ZACIEKAŁA Z ODKSZTAŁCONEJ USZCZELKI KLAPY... I PO KABLU WPROST DO MODULU... TAK MI SIĘ WYDAJE BO TYLKO TAM SĄ ZASIEKI... KTÓRE WIDAĆ LEZĄC WEWNATRZ BAGAZNIKA... POSPRAWDZAJCIE JAK TO U WAS WYGLĄDA BO SZKODA KASY NA NOWY MODUL...
<<

81andrzejek

Dołączenie: 27 Kwi 2017 22:32

Post 27 Kwi 2017 22:39

Witam. mam problem z otworzeniem klapy bagażnika, a mianowicie nie mogę go otworzyć z guzika w pilocie, w drzwiach i guzika w klapie. Po wcisknęciu guzika w pilocie mrugają światła awaryjne. Zrobiłem reset ( odłączyłem akumulator na 30 min ) i otworzyłem klapę guzikiem w pilocie lecz wciskałem guzik kilkukrotnie to klapa cyklicznie się otworzyła lecz jej nie zamknąłem musiałem zamknąć ją ręcznie.
<<

redman87kg

Post 28 Kwi 2017 13:55

81andrzejek napisał(a):Witam. mam problem z otworzeniem klapy bagażnika, a mianowicie nie mogę go otworzyć z guzika w pilocie, w drzwiach i guzika w klapie. Po wcisknęciu guzika w pilocie mrugają światła awaryjne. Zrobiłem reset ( odłączyłem akumulator na 30 min ) i otworzyłem klapę guzikiem w pilocie lecz wciskałem guzik kilkukrotnie to klapa cyklicznie się otworzyła lecz jej nie zamknąłem musiałem zamknąć ją ręcznie.

sprawdź moduł czy nie zalany u mnie też tak było
<<

Zbyszek01

Dołączenie: 08 Lut 2015 12:22

Miejscowość: dolnośląskie

Post 01 Maj 2017 13:38

<<

pablo22

Dołączenie: 21 Cze 2017 13:32

Post 21 Cze 2017 13:35

Ostatnio przerabialiśmy temat mikrostyka w Insignii... Poradnik odnośnie jego wymiany jest dostępny na naszym blogu firmowym pod adresem http://mij.pl/zawodny-mikrostyk-przycis ... -insignia/ natomiast sam przycisk otwierania klapy do wersji kombi oraz hatchback jest dostępny do kupienia w przystępnej cenie w naszym nowym sklepie internetowym z częściami tylko do opla https://e-opel24.pl/
<<

czesiekrozbujnik

Dołączenie: 17 Lip 2017 13:33

Post 17 Lip 2017 13:45

też miałem taką awarię. Nikt nie chciał się tego podjąć tylko serwis opla..
PoprzedniaNastępna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: dibi oraz 3 gości