Montaż oryginalnego haka (oris)

<<

MADMIR

Dołączenie: 08 Gru 2016 19:56

Post 29 Gru 2016 16:37

Re: Montaż oryginalnego haka (oris)

Pozwolę sobie wtrącić swoje "trzy grosze" do tego tematu:
W kostce haka holowniczego ORIS brakuję przyporządkowania dwóch przewodów, czarnego i zielono niebieskiego.
Bez wtyczki w gnieździe te przewody są zwarte, z wtyczką w gnieździe przewody rozwarte. Daje to wiele możliwości np. odłączenie PDC z przyczepą.
<<

DawidInsignia

Dołączenie: 05 Sie 2015 11:28

Post 03 Sty 2017 12:22

Witam ponownie,

Jeżeli ktoś montuje moduł to nie musi się "bawić" z przekaźnikami, ale jak ktoś wspomniał na forum moduł kosztuje około 400 zł, tymczasem za hak z przekaźnikami i kablami wydałem może 500 zł nie więcej. W salonie słyszałem, że sam hak to około 4.000 zł + montaż + moduły, itd. - koszt 6.000 zł!!
Montaż haka z przekaźnikami jest rozwiązaniem najtańszym. Całość kosztów zależy od: ceny haka 350 - 750 zł używany na Allegro, przekaźników z kablami około 100 zł lub moduł 300 - 400 zł, dalej zlecenie prac elektrykowi lub samodzielna instalacja.
Uważam, że posiadanie oryginalnego haka chowanego, którego przy normalnej eksploatacji samochodu nie widać, (nic nie wystaje, nie odpina się, itd.) w dodatku za 500 zł i dzień pracy jest świetną alternatywą dla tradycyjnych haków i ich ceny.
Przy okazji hak jest 14 pinowy a nie 7, ja nie musiałem nawet korzystać z przelotki bo bagażnik na rower też ma wtyczkę 14 pinową.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

MADMIR

Dołączenie: 08 Gru 2016 19:56

Post 04 Sty 2017 12:16

Pytanie do kolegów posiadających oryginalny hak holowniczy wraz z oryginalną wiązką .
Czy oryginalna wiązka posiada funkcję informację o przepalonej żarówce w przyczepie, czyli jeśli jedziemy z przyczepą pojawia się komunikat np. brak świateł stop w przyczepie, brak światła przeciwmgielnego, itd. Bo informacja o przepalonej żarówce kierunkowskazów to jest na pewno - obowiązek ustawowy w większości krajów UE.
<<

piotrekwoj1

Dołączenie: 03 Lis 2018 14:29

Post 04 Lis 2018 10:52

Witam użytkowników jestem tu nowy ale mam dość dużą wiedzę z zakresu elektryki i elektroniki różnych aut.
Klikam na Waszym forum szukając pomocy w montażu oryginalnego modułu haka o numerach 13283175. Posiadam w/w moduł i chcę go podłączyć do insigni ale nie do końca wphem gdzie jest wpinany oryginalnie a nie chcę robić popeliny. Moduł ma 5 kabli do podłączenia czyli na 100% "+", "-", zapewnie "+" po zapłonie oraz dwa przewody biały oraz czarny z czerwonym paskiem które nie są teraz podłączone. W załączniku wrzucam fotki modułu. Jeżeli ktoś posiada w swojej insigni taki moduł i zrobił by fotki gdzie są podłączone te dwa przewody lub ktoś wie i podpowie to będę bardzo wdzięczny lub ktoś może ma schemat tego auta już z tym modułem to też bym poprosił.
Załączniki
13283175.jpg
13283175.jpg (17.1 KiB) Obejrzany 75 razy
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości