System AFL "sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów"

<<

CargoHS

Dołączenie: 23 Sty 2014 19:28

Miejscowość: Wadowice

Post 09 Sty 2017 19:08

Re: System AFL "sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów"

owszem przepalona żarówka doświetlania powoduje pojawienie się tego samego błędu co przy braku świateł drogowych jednak wymiana tej żarówki nie uleczy Twojej lampy także nie masz się co łudzić od razu Ci mówię pozdro
Opel Insignia 2.0 CDTI 130 KM HATCHBACK
<<

judymk

Dołączenie: 04 Sty 2017 21:29

Post 09 Sty 2017 22:24

Wiesz... ja tam się nie łudzę że skończy się na wymianie żarówki... być może... ale silniczek na allegro kosztuje jakieś 50zł plus przesyłka to nie jest źle... zobaczymy :)

Forum Opel Insignia poleca:

<<

CargoHS

Dołączenie: 23 Sty 2014 19:28

Miejscowość: Wadowice

Post 10 Sty 2017 07:02

judymk napisał(a):Wiesz... ja tam się nie łudzę że skończy się na wymianie żarówki... być może... ale silniczek na allegro kosztuje jakieś 50zł plus przesyłka to nie jest źle... zobaczymy :)

daj mi link do aukcji z tym silniczkiem
Opel Insignia 2.0 CDTI 130 KM HATCHBACK
<<

fede

Dołączenie: 11 Kwi 2016 11:37

Miejscowość: Warszawa

Post 10 Sty 2017 09:25

Też wczoraj przeglądałem dla siebie.
@CargoHS, nada się?
1. http://allegro.pl/opel-insignia-silnicz ... 20640.html
2. http://allegro.pl/opel-insignia-silnicz ... 57163.html

Ten drugi ładniejszy ;)

Ale nadal nie mieści mi się w głowie jak to można wymienić przez te otwory z tyłu lampy.
<<

judymk

Post 10 Sty 2017 15:12

link...
http://allegro.pl/opel-insignia-a-silni ... 44592.html
mam nadzieję że o tak chodzi... w ostateczności podjadę do xenon serwis pod Poznaniem ale mam do nich 250km, szkoda mi czasu żeby tam jechać, jakby była możliwość zrobiłbym to na miejscu... mała instrukcja jak to wymienić i już... no chyba że samemu nie dam rady to pozostanie mi do nich jechać lub wysłać lampę kurierem :) pozdrawiam
<<

judymk

Post 22 Sty 2017 16:53

witam ponownie... sprawdziłem żarówkę doświetlania zakrętów... wymieniłem na nową i dalej jest problem... dodam że jadąc na krótkich światłach przed wyskoczeniem błędu, na skrzyżowaniu skręcałem w prawo i prawa lampa sama przełączyła światła na długie i od razu na krótkie, tak sobie mrugnęła (zauważyłem to na budynku który stał na samym rogu krzyżówki od którego odbijały się światła). Raz jak mi błąd wywaliło to prawa lampa została na długich światłach a lewa na krótkich, żeby ją zmienić na krótkie musiałem od nowa uruchomić samochód. Wcześniej miałem taką sytuację że po uruchomieniu auta w garażu światła się normalnie włączyły i po kilku sekundach prawa lampa zgasła... szok. uruchomiłem auto od nowa i drugi raz zgasła. Zauważyłem to tylko wtedy w garażu aczkolwiek nie wiem czy nie miała taka sytuacja miejsca np. w dzień. Dziwne to wszystko. Obstawiam u siebie że będzie to silniczek bo ewidentnie się zacina jak np. gdy prawa lampa została na drogowych światłach lub jak sama sobie mrugnęła. Ja sam się w to nie będę bawił, wysyłać lampy też nie będę bo szkoda mi czasu. Chcę jutro dzwonić w okolice Poznania do xenon serwis, już wcześniej dzwoniłem i można lampę do nich wysłać, ja jednak wolę przejechać te 250km i zrobić to od ręki i wrócić gdyż auto potrzebuję. Próbowałem wyjąć sterownik z lampy bez wykręcania lampy i chociaż go obejrzeć jak to wygląda ale nie dało się. Czy ktoś z was może już rozwiązał problem tzn. sam wyjął sterownik i naprawił to :?:
<<

judymk

Post 20 Lut 2017 18:14

Witam wszystkich... Ja swój problem rozwiązałem... Pojechałem do Xenon serwis koło poznania (Luboń) koszt 200 zł za oryginalną część plus 100 zł za wymianę... zdjęcie zderzaka wyjęcie lampy i wymienienie tego sterownika całego... śmigam teraz bez żadnego problemu... pozdrawiam
<<

SensitivE91

Dołączenie: 01 Paź 2016 20:58

Post 10 Mar 2017 23:10

Witam

Błąd sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów" dotknął i mnie. Najcześciej wywalało go nocą albo podczas deszczu. Jazda na ledach -brak błędu. Podczas jazdy na bixenonach wywałało błąd czego skutkiem byla kontrolka zółta z reflektorem na pulpicie oraz niemożność przerzucenia na światła drogowe. Reset stacyjką i problem rozwiazywał sie na jakies 20-50 km poczym wracał uporczywie. Oddałem na b.dobrego elektronika w Lublinie- przyczyną błedu był przycinający sie silniczek regulacji klampki od swiateł długich w lewym reflektorze. Kod błedu to: U15.... Bład komunikacji magistrali Lin1 Lin2. 250zł koszt naprawy i po problemie wymiana silniczka bez rozcinania lampy.
<<

los1818

Dołączenie: 15 Kwi 2017 20:40

Post 15 Kwi 2017 21:02

witam . postanowiłem naprawić lampe afl po rozebraniu na części pierwsze okazało się ze powstały zimne luty na płytce od silnika przesuwu po ponownym zlutowaniu i poskładaniu w całości lampa pracowała bez problemu . Przerabiam to już na 2 lampie i przeważnie w każdej jest ten sam problem
<<

gathor

Dołączenie: 18 Maj 2013 22:13

Miejscowość: Bełchatów

Post 15 Kwi 2017 21:47

Rozklejałeś lampę ?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
2.0 CDTI COSMO ST, 160 ps, 2009
PoprzedniaNastępna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość