System AFL "sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów"

<<

CargoHS

Dołączenie: 23 Sty 2014 19:28

Miejscowość: Wadowice

Post 07 Lis 2016 13:03

Re: System AFL "sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów"

przede wszystkim musisz lampę wyjąć i tak jest możliwość wymiany bez rozklejania.
Opel Insignia 2.0 CDTI 130 KM HATCHBACK
<<

fede

Dołączenie: 11 Kwi 2016 11:37

Miejscowość: Warszawa

Post 07 Lis 2016 13:06

Lampę wyjąć to nie problem, gorzej z manewrowaniem tam czymkolwiek, bo miejsca mało.
Już raz wyjmowałem ją, bo kolega z forum pisał, że u niego pomogło rozłączenie wtyczek tych wewnątrz lampy, spryskanie kontaktem i złożenie do kupy - u mnie nic to nie dało.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Omadren

Dołączenie: 02 Sty 2017 16:55

Post 06 Sty 2017 16:44

Witam mam podobny problem z AFL tzn zapala sie komunikat i znika i tak wkolko do niego pokazuje sie brak poziomowania xenon wydaje mi sie ze reflektory dxialaja normalnie tzn ustawiaja sie przy odpalaniu doswietla zakrety dzialaja automatyczne dlugie mial ktos cos takiego
<<

fede

Post 07 Sty 2017 13:52

Odczytaj numer błędu, bo to może być czujnik poziomowania - czasem wystarczy wyczyścić.
<<

judymk

Dołączenie: 04 Sty 2017 21:29

Post 07 Sty 2017 15:46

Witam, zmagam się z problemem w bixenonach jak większość z was. "Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów"... po podłączeniu do kompa okazuje się że gdzieś przerwa w obwodzie... elektryk przejrzał całą instalację i wszystko ok. Wtedy mi powiedział że wyskakuje mu problem z prawą lampą brak łączności. Wykręcił i zamienił je stronami czyli podpiął lewą lampę pod prawą kostkę i prawą lampę pod lewą kostkę... wtedy wyskoczył mu błąd lewej lampy czyli podłączonej prawej... twierdzi że silniczki działają prawidłowo bo kręcą się elegancko w każdą stronę... powiedział też że lampa do wymiany a dokładniej moduł sterujący który w serwisie kosztuje jakieś 1400zł. Ktoś wcześniej pisał że problemem była żarówka doświetlania zakrętu, będę to sprawdzał po powrocie do kraju w połowie przyszłego tygodnia i napiszę czy pomogło czy nie i czy w ogóle prawa strona doświetla zakręty czy nie, lewa pamiętam na 100% że doświetlała ale prawej nie jestem pewien. Czy ktoś z was doszedł już do tego dokładniej? Jednym pomogło wyczyszczenie styków innym wymiana żarówki, ciekawe co będzie u mnie. Dodam że błąd wyskakuje czasami od razu jak z garażu wyjadę, czasami po kilometrze albo kilku kilometrach a raz nawet po godzinie jazdy wyskoczył mi błąd. Strasznie się jeździ bez chociażby długich świateł... Czasami trzeba się zatrzymać, uruchomić silnik ponownie a czasami 2-3 razy bo po kilkunastu sekundach wyskakuje błąd... TRAGEDIA... W ostateczności pojadę do xenon serwis koło poznania bo podobno tam tanio naprawiają ale mam do nich 250km i stratę całego dnia... w dodatku i tak słabo z czasem stoję. Jeżeli ktoś może coś jeszcze podpowiedzieć na ten temat to proszę piszcie... no chyba że jeździcie z brakiem długich i wam to nie przeszkadza ;) pozdrawiam i czekam na jakąś podpowiedź...
<<

CargoHS

Post 08 Sty 2017 11:09

to znajdź chociaż czas na przeczytanie tego tematu bo jest tam odpowiedź na Twój problem :)
<<

judymk

Post 08 Sty 2017 21:00

przeczytałem całość kolego... rozwiązań może być kilka i oby skończyło się na przepalonej żarówce. Zjeżdżam do kraju pod koniec tygodnia i w przyszłym tyg się za to zabiorę, jak dojdę do tego co jest u mnie przyczyną to dam znać :) pozdrawiam
<<

fede

Post 08 Sty 2017 21:09

"U1512/1522 Utrata komunikacji LIN1" czy coś takiego to właśnie błąd dotyczący zacinającego się silniczka. U mnie też na testach opcomem xenon chodzi w każdą stronę, przy odpalaniu auta też, a mimo to tnie się w czasie jazdy i sypie błędem.
Zostaje na 99% wymiana bebechów z jakiejś używki, albo wizyta pod Poznaniem.
<<

CargoHS

Post 08 Sty 2017 23:59

przepalona żarówka nie powoduje zaniku świateł drogowych...winny temu jest silniczek w lampie także powodzenia :)
<<

judymk

Post 09 Sty 2017 00:30

też mi się wydaje że żarówka doświetlania zakrętów nie powinna mieć wpływu ale mnie to już nic nie zdziwi. Ktoś opisywał że wymienił żarówkę i było wszystko ok to byłem w szoku... zobaczę za tydz...
PoprzedniaNastępna

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Elektryka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości