DVD 800 jak wyjście pod subwoofer??

<<

nika84-24

Dołączenie: 01 Gru 2013 18:19

Post 06 Lut 2014 23:49

Re: DVD 800 jak wyjście pod subwoofer??

Jutro będę próbował jeszcze z tym wyjściem liniowy bo chyba jest opcja żeby te wyjścia uaktywnić. Przytrzymując przycisk "CONFIG" na kilka sek włączy się ukryte menu nvi/radia. W zakładce tuner test jest na dole opcja "SOUND LINEAR". Jutro będę kombinował to zobaczę co z tego wyniknie. Tu jest filmik z tym ukrytym menu, pewnie wszyscy już widzieli ale wklejam. http://opel-insignia.com.pl/ukryte-menu-dvd ... -t412.html

W 53 sekundzie jest pokazana ta opcja ale czy działa to tak jakbym chciał to dowiem się jutro.
<<

nika84-24

Post 07 Lut 2014 17:57

edit:

po zaznaczeniu tej opcji dźwięk z głośników zmienia swoją charakterystykę, jest pozbawiony basu i gra chyba nieco ciszej. Niestety nic poza tym się nie dzieje, na wyjsciu subwooferowym nadal nie ma muzyki.

Podpinam suba jednak we wtyczke za radiem w piny od głośników tylnych. Wzmacniacz mam z wejściami liniowymi i wysokiej mocy więc nie ma co się zastanawiać.

Jak ciągnęliście kabel z aku?

Forum Opel Insignia poleca:

<<

nika84-24

Post 08 Lut 2014 16:05

KRISV84 powiedz mi czy u ciebie działa remote z radia (z kostki- pin 43)????
U mnie po podłączeniu okazało sie, że napięcie jest na nim cały czas. Nie ważne czy radio dział czy nie, czy kluczyk w stacyjce czy nie, czy auto zamknięte z pilota czy nie. 12 v było cały czas!!!

Dlatego sterowanie wzmacniaczem wziąłem ze skrzynki z bezpiecznikami pod kierownicą. Na środku skrzynki miałem dwa żółte bezpieczniki 20A na których napięcie pojawia sie dopiero po przekręceniu kluczyka na 1 pozycję. Po samym włożeniu kluczyka załącza się radio bez suba a sub włacza się dopiero po przekręceniu kluczyka na pozycję 1. Mi to pasuje bo nie musze niczym kombinować żeby słuchac samego radia bez załączania klimy i wszystkiego co działa w 2 pozycji kluczyka.
Tak więc teraz mam:
- kluczyk do stacyjki i gra radio
- kluczyk na pozycję 1 i gra sub z radiem
- kluczyk na pozycję 2 i gra sub z radiem działa wszystko z urządzeń dodatkowych (klima, elektryka)
<<

krisv84

Dołączenie: 30 Paź 2013 20:30

Miejscowość: Strzebiń

Post 08 Lut 2014 17:56

Ja początkowo myślałem podobnie jak Ty że radio cały czas podaje 12v,
długo trzymał napięcie, ale po którymś włączeniu się unormowało.
Po otwarciu auta, radio włącza się na około minute, znaczy chyba jest coś sprawdzane bo słyszę jak rusza płyta i włącza się sub, ale potem już jest cisza
Na wzmacniaczu dioda gaśnie, to samo przy zamknięciu, po jakiejś minucie wzmacniacz się wyłącza i nie świeci.
Czyli tak
Bez kluczyka gdy słucham radia wszystko gra, no a jak jadę to wiadomo.
Tak więc, nie wiem czy nie trzeba by było sprawdzić czy z radiem jest wszystko w porządku, czy też uspokoi sie tak jak u mnie
Gdy u mnie montowałem to w kostce instalacyjnej w aucie, nie miałem nawet pinów na wyjście suba, tylko z radia wychodzą wszystkie. Nie próbowałem kombinować tylko od razu transmiter sygnału pod przednie głośniki i po bólu. Sygnałowy z radia, a prąd z aku. Masa po prawej stronie bagażnika w schowku.
Podstawa to na każdym kablu dobry bezpiecznik.
Jak jakieś pytania to proszę pisać na pw.
<<

reallyman

Dołączenie: 08 Mar 2013 20:17

Post 19 Kwi 2014 18:26

Panowie czy to radio posiada wejście na kable RCA ??

Chcę kupić głośnik aktywny z wbudowanym subwooferem. Wiem rewelacji nie będzie, ale na pewno poprawi się jakoś dźwięku w aucie.

Dokładnie chodzi mi o coś takiego :

http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-pod ... 91773.html

Nie wiem jak to nawet podłączyć.

Podejrzewam, że zasilanie z akumulatora i tylko kabel RCA do radia.
<<

nika84-24

Post 19 Kwi 2014 22:58

reallyman napisał(a):
Chcę kupić głośnik aktywny z wbudowanym subwooferem.

Pierwszy raz o czym takim słyszę :shock: A jeśli nadal nie znasz odpowiedzi na swoje pytanie to już piszę...

Nie ma żadnych RCA za radiem. Sygnał bierzesz z kabli głośnikowych za radiem + konwrter high - low. U mnie wystarczył sam wzmacniacz do suba, który nie wymaga konwertera.
<<

kozak

Dołączenie: 03 Gru 2015 21:32

Post 13 Gru 2015 17:34

odgrzeje ktleta.
Podpiąłem się pod pin 43, ale "+" jest na nim cały czas, wyłączanie radia, zamykanie auta nic nie zmienia. cały czas jest prąd w tym pinie.

Macie jakieś inne opcje gdzie wpiąć się z "remote" ?

p.s.
ok, pod pinem 43 jest plus ktory po jakims czasie od zamkniecia auta zanika. po otwarciu drzwi pojawia sie na nim plus.
<<

GOTI

Dołączenie: 19 Lut 2017 17:53

Miejscowość: UK

Post 04 Wrz 2017 18:31

Jak przeprowadzaliscie przewód zasilający i sygnałowe?
Zasilający w progu a sygnałowe dachem czy w progach (wiadomo, że trzeba je odseparować)
<<

GOTI

Dołączenie: 19 Lut 2017 17:53

Miejscowość: UK

Post 08 Wrz 2017 19:06

Zestaw zamontowany - przewód zasilający i remote puściłem podłoga obok lewego progu, a RCA centralnie pod obudową progu.

subwoofer: Pioneer TS-W261S4 + skrzynia zamknięta
wzmacniacz: JBL GX-A3001
a do tego konwerter hi-low

I teraz pytanie jak to dobrze zestroić :?:

Wzmacniacz ustawiłem tak:
Level: 2V
Low Pass: ok. 70Hz
Bass Boost: ok. 9dB

Radio:
Niskie tony: +8
Średnie: -2
Wysokie: +8
Konwerter hi-low: 50/50 (min/max)

Jakieś propozycje?
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Car audio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości