Wymiana wyświetlacza LCD w DVD 800 NAVI

<<

bapo

Dołączenie: 10 Kwi 2013 18:22

Miejscowość: Kraków

Post 21 Kwi 2013 21:37

Wymiana wyświetlacza LCD w DVD 800 NAVI

IMG_0957.jpg
IMG_0957.jpg (48.96 KiB) Obejrzany 16311 razy
IMG_0951.jpg
IMG_0951.jpg (52.06 KiB) Obejrzany 16389 razy
IMG_0945.jpg
IMG_0945.jpg (41.98 KiB) Obejrzany 16331 razy
Kilka dni temu znalazłem na allegro dobrą ofertę na nowy wyświetlacz LCD do Insigni z DVD 800 NAVI. Mój oryginalny był nieźle porysowany przez poprzedniego właściclela zapewne przy czyszczeniu gdzieś na myjni ktos go potraktował jakimś środkiem który porysował warstwę antyrefleksyjną i mnie to strasznie denerwowało.

Tu na forum od kolegi "kiego" otrzymałem bardzo pomocny link: http://www.insignia-enthusiast.org/foru ... topic=5782 za co bardzo dziękuję. Jest dokłądnie tak jak tam jest opisane i podobnie jak tam u mnie także oryginalny wyświetlacz miał part number: 13223793 a ja wymieniłem go na part number: 20935346.

Ciekawa historia jest taka, że aby byś pewnym że zadziała mi ten wyświetlacz umówiłem się w sobotę rano w ASO w mieście w którym miałem kupić wyśweitlacz (oszczędzę ASO podawanie miasta :-))))) aby wymontowali mi z konsoli ten zespół wyświetlacza bo sam sie bałem połamać zatrzasków nie wiedząc gdzie one są a chciałem podjechać z wymontowanym do sprzedającego z allegro aby od razu na miejscu podpiąć nowy.

No więc w ASO wymontowali mi wyświetlacz elegancko bez żadnych zarysowań deski ani połamań zatrasków ale usłyszałem także następujące teksty od mistrza i od elektryka, który na codzień pracuje wyłącznie z oplami: "nie ma szans wymienić wyświetlacza z nawigacji w Insigni bo jest zakodowany na stałe do numberu VIN", "nie pójdzie nie ma szans", "wyrzucone pieniądze - niech Pan nawet nie jedzie bo sie po prostu nie uda", "nasz elektryk kiedyś próbował wymienić wyświetlacz w Insigni i nie dało się" :D :D
Więc po wymontowaniu mówię, że w takim razie pojadę sobie wymienić samemu i wrócę pokazać rezultaty jak to sie nie da :-) mimo, ze już nie miałem po co wracac bo montaż wolałem sobie zrobić sam i musiałem dołożyć 10km.

Pojechałem, kupiłem, podpiąłem 2 konektory odpaliłem auto i wyświetlacz oczywiście zadziałał od razu normalnie :-) cała operacja zajęła minutę. Zrobiłem komórką foty aby pokazac gdzie są jakie zaciski i otwory tym, którzy bedą potrzebowali taką operację wykonać samemu. Są zatrzaski u góry i u dołu. Górną krawędź z zaciskami pokazuje zdjecie na którym widać lewarek a dolną krawędź to na którym widać zieloną naklejkę. Trzecie zdjecie pokazuje rozkłąd otworów po stronie deski. Reszta odbywa sie dokładnie tak jak opisane w linku powyżej.

PS: pojechałem do ASO pokazać jak to "sie nie da wymienić wyświetlacza" w Insigni i usłyszałem: "no my tez czasem czegoś sie uczymy od naszych Klientów i cieszymy sie że sie udało" :-))))) ale nie usłyszałem nic o zwróceniu kasy za demontaż albo o jakimś rabacie za szkolenie z wymiany wyświetlacza ale może silnik ten fragment zagłuszył bo przeciez mam diesla :D
Bartek ---- 2009 Insignia 2.0 CDTI 160 S.T. COSMO ----
<<

kiego

Awatar użytkownika

Dołączenie: 27 Gru 2012 13:11

Miejscowość: Sheffield/Brodnica

Post 21 Kwi 2013 21:44

Re: Wymiana wyświetlacza LCD w DVD 800 NAVI

:lol: ASO :lol: Problem jest tylko w przypadku wymiany radia, wtedy potrzebny jest nr VIN.Najwazniejsze ze tanio kupiłeś i nie bylo problemów z wymianą. Panowie z opla powinni częściej przeglądać fora internetowe.
Insignia 2.0 cdti 204km,2012r-historia
Antara Cosmo Navi 2.2CDTI 223 PS 483NM,

Forum Opel Insignia poleca:

<<

zyga49

Dołączenie: 01 Lis 2014 23:07

Post 08 Lis 2014 16:46

Witam

A czy ktoś z was orientuje się czy moge dołożyć do insogni duży wyswietlacz ??? w tej chwili mam zwykły cinki pasek ciekłokrystaliczny i pod nim mini schowek ,widze na allegro wyswietlacze razem z kratkami za ok 600zł ??

Pytam teoretycznie gdyż kompletnie się na tym nie znam ;-)
<<

INSIGNIA DE

Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Lis 2015 19:13

Post 21 Sty 2016 11:42

Hej mam pytanie:) wysiadł mi wyświetlacz z NAVI DVD 800 ( poziome białe pasy ) jutro jadę kupić używkę, a pytanie jest następujące: Czy numery seryjne wyświetlacza muszą być takie same czy obojętnie jakie, byle było DVD 800? Z tego co widzę kolega bapo zmienił wyświetlacz o innych numerach, ale być może numery się wymieniają. Proszę o szybkie wskazówki z waszej strony bo jutro umówiłem się na kupno wyświetlacza i nie chcę wpaść na przysłowiową minę ;)
<<

KenyBDG

Dołączenie: 21 Kwi 2014 21:27

Post 21 Sty 2016 17:57

W Astrach i Vectrach trzeba było wylogować wyświetlacz przed wymontowaniem potem po włożeniu do nowego samochodu trzeba było zalogować, dlatego elektryk z ASO był przekonany że to się nie uda :). Pewnie w Insigniach nie ma potrzeby wylogowywania albo był już wylogowany :).
Opel Insignia 2.0 CDTI Sport Tourer AT
<<

INSIGNIA DE

Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Lis 2015 19:13

Post 21 Sty 2016 20:00

KenyBDG napisał(a):W Astrach i Vectrach trzeba było wylogować wyświetlacz przed wymontowaniem potem po włożeniu do nowego samochodu trzeba było zalogować, dlatego elektryk z ASO był przekonany że to się nie uda :). Pewnie w Insigniach nie ma potrzeby wylogowywania albo był już wylogowany :).

Czyli powinno u mnie wszystko śmigać? :D
<<

Gizd

Dołączenie: 15 Gru 2015 21:14

Post 23 Sty 2016 20:53

A czy jest różnica miedzy wyświetlaczem CD500 i DVD800?
Insignia Sports Tourer 2.0 CDTI ECOTEC 160KM 2011 Manual niestety :)
<<

adi366

Dołączenie: 04 Maj 2018 04:07

Post 14 Maj 2018 01:11

Witam.
Jeden kolega pytał się czy można wymienić wyswietlacz ten wąski w insigni na sat navi ten starszy model
czy po wyjeciu starego i włożeniu tego nowego dużego nie spodziewam się mieć nawigacje ale czy inne funkcje bedą wyswietlane czy nie zadziała ?
Ktoś już próbował robił tego ?
Albo zna namiary na dobrego elektryka samochodowego w kujawsko pomorskim ?
Dziękuję
<<

MichaelWaf

Dołączenie: 17 Cze 2018 21:11

Miejscowość: Virgin Islands

Post 14 Lip 2018 09:41

Wymiana wyswietlacza LCD w DVD 800 NAVI

Witam
Czy ma ktos moze namiary gdzie mogeczy wogoledostac te wtyczki potrzebne do wykonania adapteru,tego z ebay?
Pozdrawiam
<<

Fortall

Dołączenie: 28 Sty 2019 23:01

Post 28 Sty 2019 23:06

Jest mi ktoś wstanie pomóc czy w Katowicach, ktoś ogarnia wymianę wyświetlacza :?: :?: :?:

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Car audio

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości