Post 17 Gru 2018 23:45

Zakup Insigni 2,0T 220 KM - prośba o pomoc

Cześć

Rozglądam się poważanie za nowym autem i wybór padł na Insignię z silnikiem 2,0T, 220 KM w nadwoziu kombi, koniecznie manual i raczej bez 4x4. Czytałem sporo o tym silniku i opinie są rozbieżne, wiem, że trafiają się problemy z głowicą i rozrządem, ale podobno raczej modele 2009-2010, natomiast ja skupiam się na rocznikach 2011-2012. 1,6T jest niestety dla mnie za słaby przy tej wadze, a 2,8 jest naprawdę bardzo mało na rynku. Czy może ktoś rozwiać moje wątpliwości i podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego konkretnego auta? Wiem też, że spalanie nie będzie takie małe i liczę się ze spalaniem 12-13 litrów, chociaż część forumowiczów pisze o spalaniu 17 litrów. Gdzie leży prawda? :) Chcę oczywiście przez zakupem sprawdzić konkretny egzemplarz w ASO - przy ilu km powinien być wymieniony rozrząd?

Druga sprawa - rozważam też montaż LPG do tego silnika, wiem, ze wymaga to dotrysku benzyny (spali około 20%) i instalacja to koszt jakieś 4000 zł. Na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę lub uwzględnić?

Z góry dzięki za wszystkie rady i komentarze :)