Wydajniejsze hamulce

<<

KubaPas

Dołączenie: 02 Maj 2016 13:38

Post 03 Paź 2016 11:10

Re: Wydajniejsze hamulce

HALPOR napisał(a):O jakości serwisu nie znaczy jakie logo widnieje nad bramą... Niestety...

Ostatnio poprawialiśmy po ASO Opla swapa bo właśnie zamiast wymienić osłony to je pocięli... Zostawiam to bez komentarza

Z ASO Opla to póki co mam jak najgorsze doświadczenia, tam chyba pracują stażyści amatorzy za minimalną - nic nie wiedzą, nic nie umieją.
<<

tc08

Dołączenie: 18 Kwi 2015 11:49

Miejscowość: Toruń

Post 28 Sty 2018 11:40

Przeczytałem cały wątek i dalej nie znalazłem rozwiązania swojego problemu a jest on następujący:
Też planuję zmianę fabrycznych hamulców na coś lepszego, na razie z przodu, z czasem z tyłu(tam mam jeszcze nowe klocki więc nie warto). Myślę nad takim zestawem:
http://allegro.pl/zimmermann-sport-tarc ... 14442.html
    -Czy to dobry zestaw?
    -Czy będę musiał dokonywać jakichś modyfikacji przed założeniem tych tarcz, np. zmiana zacisków, tłoczków itd?
    -Czy nie lepiej wstawić kompletny, używany zestaw brembo z OPC?

Pacjent to Insignia Turbo 270KM/400Nm

Forum Opel Insignia poleca:

<<

wassermann

Dołączenie: 19 Maj 2015 19:38

Post 21 Lut 2018 00:32

@tc08,
Nie napisałeś niczego konkretnego o swoim aucie. Te parametry silnika to po tuningu? Bo nie seryjne.
Insignia 2.0T miała różne hamulce - przed liftem układ 321 mm przód/315 mm tył, a po lifcie 337 mm przód / 315 mm tył.
Pokazany zestaw Zimmermanna pasuje wyłącznie na przód 337 mm. To są inne zaciski, dwutłoczkowe TRW. Musisz mieć ten układ hamulcowy u siebie. Oznaczenie w VIN - "J62". W praktyce TRW już dobrze hamuje ciężką Insignię i nie gnie tarcz. Wiem, bo mam, a powoli nie jeżdżę :)

M.
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Tunning techniczny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości