H11 doświetlanie zakrętów w AFL - wymiana

<<

Simon11

Dołączenie: 22 Paź 2014 18:30

Post 10 Gru 2014 18:33

Re: H11 doświetlanie zakrętów w AFL - wymiana

Gdyby ktoś był chętny to mam nowy komplet żarówek do doświetlania zakrętów H11 Philips Diamond Vision - cena 160zł za komplet. Info pod tel. 504 282 464
<<

spiryt4

Dołączenie: 27 Kwi 2014 22:49

Miejscowość: Świętochłowice

Post 21 Lut 2015 16:02

Simon11 napisał(a):Gdyby ktoś był chętny to mam nowy komplet żarówek do doświetlania zakrętów H11 Philips Diamond Vision - cena 160zł za komplet. Info pod tel. 504 282 464

Simon twoim zdaniem to jest nowy komplet roz.....eś mnie na łopatki,jedna bańka żarówki porysowana,obie wtyczki też porysowane ktoś próbował coś kombinować z tymi żarówkami,zaczepy w pudełku które trzymają żarówke wyłamane,opakowanie połamane i to są według Ciebie NOWE tak?Jeśli tak wygląda według Ciebie nowy komplet to nie chciał bym widzieć jak wygląda używany. :lol: :lol: :lol: :lol:
Insignia ST 2.0 CDTI 198KM

Forum Opel Insignia poleca:

<<

CeWu

Dołączenie: 19 Lis 2014 06:01

Post 22 Lut 2015 15:47

Witam Pany podlacze sie pod temat bo tez ostatnio wymienialem palniki ksenonowe I zkupilem Philipsy 6000K. Swieca rewelacyjnym bialo blekitnym swiatlem, poprawa widocznosci o 50% szczegolnie w deszczowe dni. Dodatkowo wymienilem te zolte swieczki do doswietlania H11 na blekitne zarowki o barwie swiecenia 6500K (jakies ''no name'' z Ebaya) efekt jest zacny link do zarowek ponizej
http://www.ebay.co.uk/itm/H11-12V-55W-6 ... 483faf538e
Efekt przeszedl moje oczekiwania, praktycznie nie ma roznicy w barwie swiatla pomiedzy ksenonem a niebieska H11, naprawde polecam kazdemu.

Wrzuce pozniej pare fotek aby nie byc goloslownym.

Image Image Image
Insignia 2.0 CDTI Elite 160km
<<

Superb

Dołączenie: 28 Kwi 2010 09:38

Miejscowość: Gdańsk

Post 07 Kwi 2016 16:42

Uwaga na żarówki Hella H11, bardzo trudno lub nie da się ich zamontować. Pasują na pewno Philips i Osram.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
<<

Dudimpp

Dołączenie: 07 Sie 2015 10:40

Post 04 Lis 2016 18:37

Witam, podepnę się trochę do tematu, próbował ktoś z was żarówki LED zamontować do doświetlania zakrętów ? Rozmawiałem kiedyś z gościem z ASO podobno można zapalać też doświetlanie zakrętów przyciskiem od świateł przeciw mgielnych jak ktoś nie ma halogenów i świecą wtedy jednocześnie tak jak na wstecznym, wie ktoś jak to zrobić ? Podobno OP-COM-em ale nigdzie nie ma kodów.
<<

Maximus37

Dołączenie: 08 Gru 2013 17:29

Post 16 Maj 2017 11:16

Re: wymiana H11 doświetlania zakrętów w reflektorze AFL

macsik napisał(a):Nie trzeba nic rozkręcać - wymiana zajmuje 2 min.

1. Demontaż - należy przekręcić żarówkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ja zrobiłem to bez narzędzi - ręka do reflektora, jak najbliżej wtyczki i mocno do góry.
2. Montaż - tutaj pomogłem sobie długim płaskim śrubokrętem. Docisnąłem tak, aby złapał zaczep, następnie ręka do reflektor i w dół do oporu.

Czy obie żarówki tzn lewa i prawa odkręca się zgodnie z ruchem zegara? Mam do wymiany lewą żarówkę i za cholerę nie mogę ani w jedną ani w drugą stronę przekręcić tej wtyczki z żarówką. Nie chce nic urwać i muszę mieć pewność w którą stronę kręcić, bo czy czasami przy lewej lampie nie należy kręciż tego przeciwnie do wskazówek zegara?
Próbowałem odkręcić te torxy aby zdjąć całą oprawkę, jednak nie udaje mi się odkręcić dolnej śrubki. Brak dostępu mimo iż mam śrubokręt giętki :(.
Jakiej mocy są te żarówki oryginalne ?
Opel Insignia Sport Tourer 2.0 CDTi 160KM, OPC, PANORAMA
<<

imthereason

Dołączenie: 26 Mar 2015 22:54

Post 16 Maj 2017 18:14

Spróbuj użyć żabki. Bez niej też bym sobie nie poradził.

55W
<<

kasza

Dołączenie: 10 Lis 2014 10:18

Post 21 Sie 2017 10:48

H11 mogą być stosowane zarówno w autach posiadających moc 55W i napięciem 12V, jak i w dużych np autokarach z mocą 70W i napięciem 24V. Moje propozycje to dwie żarówki. Pierwsza od Philips a druga od Osram.
Philips Cool Blue Intense które dają białe światło o temp. 4200K. Gdybym miał je do czegoś porównać, to chyba do reflektorów ksenonowych. W samochodzie wyglądają niezwykle stylowo. Mimo że dają więce światła, to nie oślepiają nadmiernie kierowców najeżdżających z przeciwka.

Od Osram mógłbym polecić model Siverstar 2.0. ktore dają około 60% więcej światła i o 20m dłuższy zasięg. Nie męczą wzroku kierowcy, jazda jest przyejmniejsza i bezpieczniejsza. Tutaj można jeszcze poczytać na ten temat.
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Osobisty warsztat

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości