Opony zimowe - jaka marka, jaki rozmiar ?

<<

michal22michal

Dołączenie: 24 Kwi 2015 14:25

Post 13 Lip 2017 15:53

Re: Opony zimowe - jaka marka, jaki rozmiar ?

wybrałem nokian wr d4, sporo poczytałem na ten temat, klasa premium, bardzo dobre noty, etykieta UE bardzo wysoko i bezpiecznie, cena przyzwoita, opinie użytkowników bardzo dobre. dzięki za odzew Moonspell.
<<

Moonspell

Awatar użytkownika

Dołączenie: 07 Cze 2017 14:21

Miejscowość: Kielce

Post 13 Lip 2017 16:48

Gratuluje wyboru. Na pewno świetne opony, zazdroszczę Ci. Gdyby tylko było mnie na takie stać...
"U siebie rób jak u siebie a u obcego na odpierdol" - Pan Wiesio z Nubibota

Forum Opel Insignia poleca:

<<

marekwrona77

Dołączenie: 01 Lip 2017 09:30

Miejscowość: Kraków

Post 19 Lip 2017 21:34

Również posiadam zimowe Nokian WRD 4 i powiem Wam, że jeździłem na wielu innych w tym Continentale czy Pirelli które są sporo droższe i dopiero tutaj czuć co znaczy opona zimowa, przyczepność na śniegu czy ruszanie miazga ;) do tego cisze i w miare ekonomiczne ;)
<<

Berto

Dołączenie: 16 Mar 2017 13:21

Post 11 Sie 2017 22:47

Hej,
a powiedzcie mi - czy mieszkajac w duzym miescie, gdzie drogi w zimie sa utrzymane w naprawde niezlym stanie, przy prawie zerowych wyjazdach poza miasto w sezonie zimowym - warto w ogole zmieniac opony na zimowe/letnie i miec 2 komplety? Moze lepiej zainwestowac w nowe, dobre caloroczne opony - koszt takich to okolo 1000 zl - spojrzcie: http://oponafelga.pl/ W koncu koszt przekladek to okolo 120zl/sezon+przechowanie (jak nie mamy gdzie) - po kilku sezonach to jest koszt opon.
Jak myslicie? Czy jest ktos z Was, kto jezdzi na calorocznych oponach?
<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 12 Sie 2017 12:03

<<

Chris1980

Dołączenie: 04 Wrz 2017 23:07

Post 05 Wrz 2017 00:43

Witam...Czy ktos z was mial do czynienia z oponami marki Laufenn I (tanszy odpowiednik od koreanskiego Hankoka) czy warto zamontowac zimowki w Insigni? Jezdze obecnie na 18 tkach (245 45) i moje pytanie brzmi czy warto kupic takiej samej wielkosci zimowe... ;)
<<

marekwrona77

Dołączenie: 01 Lip 2017 09:30

Miejscowość: Kraków

Post 02 Paź 2017 13:55

Chris1980 napisał(a):Witam...Czy ktos z was mial do czynienia z oponami marki Laufenn I (tanszy odpowiednik od koreanskiego Hankoka) czy warto zamontowac zimowki w Insigni? Jezdze obecnie na 18 tkach (245 45) i moje pytanie brzmi czy warto kupic takiej samej wielkosci zimowe... ;)

Kolego nie miałem do czynienia z firmą Laufenn, odnośnie kolejnych spraw to oczywiście że warto jeżeli jeździsz tym autem, bezpieczniej i wygodniej jest zakupić opony zimowe. Jeżeli chodzi o rozmiar to tak jeżeli masz 245/45 to takie kupujesz, wiem że cena może być wysoka, więc może powinieneś się zastanowić nad zakupem używanych felg w rozmiarze 16 cali i dobrać do nich opony, myślę że w kwestii cenowej to ten zestaw będzie kosztował tylko co same opony na felgi 18tki. Do tego mniejsze spalanie, ciszej i wygodniej.
<<

coolmobil

Dołączenie: 21 Kwi 2015 10:56

Post 02 Paź 2017 16:48

Pytanie czy może zamontować 16. Może się okazać ze jest system hamulcowy 17 cali i minimum co wejdzie to 17. Wtedy nowe felgi np stalowe plus opony zimowe na te felgi już nie wychodzą taniej niż same opony 18.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
<<

eugen

Dołączenie: 27 Lut 2015 12:41

Post 04 Paź 2017 13:35

Co powiecie o oponach Michelin Alpin 5 ? Czy lepiej pójśc w kierunku Nokian WR A4 lub WR D4?
Generalnie jest to mniej więcej ta sama półka jakościowa z tego co czytam. Czytam też, że nie bez znaczenia jest data i miejsce produkcji opon.
Napisali np tutaj w tekście eksperckim: https://www.oponeo.pl/artykul/data-i-mi ... kcji-opony
Generalnie sporo jest tych rzeczy które trzeba sprawdzać.
Ostatnio edytowany przez eugen, 25 Paź 2017 07:16, edytowano w sumie 1 raz
.sssss
<<

coolmobil

Dołączenie: 21 Kwi 2015 10:56

Post 04 Paź 2017 13:45

Kiedyś w innym aucie jeździłem na starszych alpin i były OK. Ostatnie jakie miałem w isi to Nokian A3 i teraz kupiłem na zimę nowe A4. Jak się sprawują jeszcze nie wiem, ale jeśli tak lub lepiej niż A3 to dobry wybór.

Co do wyboru A4 czy D4 to opony o innej charakterystyce. D4 bardziej miejska opona i na głębszy śnieg, A4 jest bardziej szosowa, autostradowa.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Felgi i opony

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości