Regulacja pedału sprzęgła po wymianie pompki

<<

Trebusik

Dołączenie: 24 Lis 2018 18:59

Post 24 Lis 2018 19:05

Regulacja pedału sprzęgła po wymianie pompki

Cześć jestem tu nowy więc proszę o jakąś wyrozumiałość.

Mam pewien problem uszkodziła mi się pompka sprzęgła więc odrazu wymieniłem ją na nową TRW.
Wszystko ładnie piękne zdjąłem starą założyłem nową odpowietrzyłem poskręcałem i na końcu zong.
Awaria pojazdu skontaktuj się z serwisem szybko doszedłem do wniosku o co chodzi a mianowice pedał sprzęgła jest za wysoko i zniknął nawet komunikat wciśnij sprzęgło by uruchomić silnik.
Jest mi ktoś tu w stanie wytłumaczyć jak dokładnie wyregulować pedał sprzęgła wiem ,że boczny trzpień musi pokrywać sie z czujnikiem ale problem jest własnie jak ustawić sam pedał.
Czekam na wasze podpowiedzi Dzięki :D
<<

MarTech

Dołączenie: 02 Kwi 2018 19:46

Post 24 Lis 2018 22:15

Re: Regulacja pedału sprzęgła po wymianie pompki

Tam nie ma żadnej regulacji. Coś źle poskładałeś albo uszkodziłeś czujnik położenia pedału sprzęgła.
https://opel.7zap.com/pl/car/g09/c/6/1-1/

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Trebusik

Dołączenie: 24 Lis 2018 18:59

Post 26 Lis 2018 19:21

Re: Regulacja pedału sprzęgła po wymianie pompki

Edit. Pedał chyba jednak był ok.Zorientowałem się ,że w momencie kiedy wykręcałem pompę i zdjąłem sprezynę wyskoczył dzyndel z pedału do czujnika dlatego komp zwariował.
Rada na przyszłość PAMIĘTAJ ! jak zmieniasz pompe skontruj czujnik polozenia sprzegla czy oby na pewno jest połączony z pedałem ! Dzięki za schemat Pozdro ! ;d

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Skrzynie biegów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości