Insignia 1.8 Elite by PaJkI

<<

pajki1989

Dołączenie: 08 Lut 2016 23:00

Post 08 Lut 2016 23:39

Insignia 1.8 Elite by PaJkI

Witam, jestem świeży na forum więc wybaczcie niedociągnięcia i nie wiedzę.30.01.2016 zakupiłem moją Isie w wyposażeniu Elite silnikiem 1.8 benzyna i światłami AFL. Doładniejsza specyfika:
Vauxhall Insignia
2009 r
1.8 petrol
6 biegów manual
75 tys mil przebieg
AFL LIGHTS
18 calowe felgi
Sat nav + joystic
Czujniki parkowania przód tył
Lusterka szyby elektryczne
DVD 800
Kierownica wielofunkcyjna
ABS ESP kontrola trakcji
Kontrola prędkości
Tempomat
Samosciemniajace lusterko
Czujnik deszczu
Skórzane grzane elektryczne stołki
Klima 2 strefowa
Autoalarm
Chrom + drewno
Więcej albo nie wiem że mam albo zapomniałem, proszę mnie poprawić jc.
Przepraszam za zdj... zrobię za niedługo sesję w plenerze.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

To by było na początek. Ale niestety nie dobry początek... Chech engine lampka + dużo błędów ale to później opiszę...
<<

fazimodo

Dołączenie: 17 Wrz 2014 09:59

Post 16 Lut 2016 12:46

Re: Insignia 1.8 Elite by PaJkI

I możesz już coś wiecej napisać o błedach i problemach po zakupie?

Forum Opel Insignia poleca:

<<

pajki1989

Post 16 Lut 2016 18:44

fazimodo napisał(a):I możesz już coś wiecej napisać o błedach i problemach po zakupie?

Tak, dodałem nie dawno w dziale elektryka ale niema skorych do pomocy...

Insignia 1.8 - check engine + AFL sporadycznie + sprawdź ustawienia ESP
Witam, od niedawna jestem posiadaczem Isi elite 1.8 ben 09. Samochód od dnia kupna cierpi na check engine i sporadycznie na "sprawdź ustawienia reflektorów adaptacyjnych". Problem z check engine wygląda tak , przy zakupie auta z komisu Pan stwierdził że wymienił sensor lambda ponoć są 2 i w aucie niema nic więcej do roboty , przegląd zaliczony bez żadnych uwag przez niego... Po zapłaceniu kasy check engine wrócił , skasowali bo ponoć za mało paliwa jest trzeba do korka nalać i na dom to okey. Tylko że pod domem dalej Check engine... Postanowiłem spr u znajomego w pracy na bardzo dobrym sprzęcie do diagnostyki i pokazało bardzo dużo błędów. Wykasował wróciłem do domu i dalej to samo. Wróciłem po tygodniu i znaleźliśmy parę błędów których nie da się usunąć one nie znikają. Oto one:
http://zapodaj.net/74bd7b442aa3f.jpg.html
Odczuwam brak mocy na niskich obrotach silnika jak świeci check engine plus spalanie rzędu (22mpg) 13 l...
Wciąż mam możliwość zwrotu auta do komisu, zabukowałem już sprawdzenie auta w salonie Vauxhalla żeby mieć pewność ocb. Dodatkowo posiadam 3 mies gwarancje na naprawy auta w każdym garażu. Miał ktoś podobny problem??? Pomocy
ps. diagnoza znajomych mechaników (akumulator albo poduszka powietrzna pod uderzeniu bo nie znam histori auta albo było zalane przez powódź była niedawno na południu Anglii)
POMOCY...
<<

pajki1989

Post 04 Mar 2016 18:39

Witam, dzisiaj wróciło autko z serwisu Vauxhalla. Pomijając fakt , że nie miałem security codu i musiałem zamówić bo jakiś inteligent sprzedając auto z salonu kiedyś nie wpisał kodu do auta , okazało się że problemem są błędy od sensorów układu paliwowego. Została wgrana aktualizacja silnika wymieniony 1 sensor , isia przeszła testy i jak na razie nic się nie dzieje. Auta nie dusi na niskich obrotach czuć wiekszą moc , spalanie spadło a resztę zobaczy się później.

Plany:
- bluetooth (nie wiem czy mam moduł?) gdzie kupić ? jaki założyć ? czy brać fachowaca?
- fotel kierowcy nie grzeje zbyt mocno w tyłek.. co zrobić ?
- mapy jak zrobić aktualizację ?
- jak włączyć rozpoznawanie znaków drogowych ? Czy ta funkcja jest przez tą kamerę pod lusterkiem co odpowiada za światła i wycieraczki ?

Dziękuję za jakąkolwiek pomoc
<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 04 Mar 2016 19:37

Na wszystkie cztery pytania znajdziesz odpowiedź na forum. Wystarczy poszukać, poświęcić trochę czasu i poczytać.
<<

nicole612

Dołączenie: 21 Cze 2016 11:09

Post 21 Cze 2016 11:26

Piękna insignia :)

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Moja Insignia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość