2.0 CDTI 130KM ( W7Y )

<<

angel_dark666

Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Mar 2017 12:13

Miejscowość: Irlandia

Post 05 Mar 2017 14:01

2.0 CDTI 130KM ( W7Y )

Witam
Jestem nowym posiadaczem insygni.
*2010
* 2.0 CDTI ecoflex 160KM
*226 tys km buda, silnik 500 km
Sam nie wiem co ma :) mam ja dopiero 2 tyg,
ABS, TC, ESP, tempomat, wspomaganie ruszania pod góre, radio CD 400, 5 głośników itp

Którtka historia , kupilem z zatarym silnikiem, standardowa bolączka- uszczelka. Dostał nowy słupek silnika, wszystko sprawdzone, wyczyszczone i złozone na orginalnych częściach. Dwumas ok, turbo również , narazie docieram silnik.
Na obecną chwile wymienilem switch bagażnika oraz klocki tarcze przód. Jeszcze musze wymienic klocki tarcze na tyl, jedna świeca żarowa bo czasem wywala błąd i walcze z przeciekiem wody do bagażnika. Jest niewielki ale jest, standardowa bolączka wszystkich aut w deszczowej Irlandii. Jeszcze pranie tapicerki pożądne umycie i wosk:)
Jak a auto od irlandczyka to zadbane w miare bo oni kompletnie nie dbaja o samochody:)
Mam tylko pare zdjęc bo nie ma pogody :):)
Mam pare planów do zrealizowania ale czasu smalo, zobaczymy :)
Pierwsze wrazenia super, komfort, moc, ale to z przesiadki z starego forda 1.4 benzyna :)

Image

Image

Image

Silnik dotarty, olej wymieniony, tarcze, klocki tyl i teraz mozna smiało śmigać:)
Czetam tylko na swiece zarowe z Polski i czujnik cisnienia paliwa:)

wycieczka:)

Image
<<

angel_dark666

Awatar użytkownika

Post 13 Maj 2017 22:56

Re: 2.0 CDTI 130KM ( W7Y )

Następna typowa usterka insigni, zatarł sie zaworek zwrotny miedzy chłodniczka oleju a podstawą filtra, po wyłączniu silnika olej spływa do miski i po odpaleniu z zimnego mam przez pare sekund komunikat o niskim cisnienu oleju. Zamówiłem cała podstawe filtra i czekam aż przyjdzie:) po zatym innych problemów brak:)

średnie spalanie mnie troche zadziwia, mam cieżką noge a głupoty mi pokazuje:)

Forum Opel Insignia poleca:

<<

angel_dark666

Awatar użytkownika

Post 14 Maj 2017 23:52

Re: 2.0 CDTI 130KM ( W7Y )

Image
wycieczka

Aktualizacja:)
Następna rzecz wymieniona, sprawdziłem z ciekawości ciśnienie oleju ( bolączka tych silników) okazało sie ze jest za niskie więc do wymieny poszła pompa oleju, roboty troche było nie powiem, prawie cały dzień, ale musze przyznac naprawde jest to dziwnie rozwiązane w tych silnikach.:) Przy okazji zauważyłem niewielki wyciek z chłodnicy wieć też idzie do wymiaby:) Auto po woli przygotowóje do wyjazdu do Polski

Dzisiaj wymieniona chłodnica wody, 4h pracy pod domem, troche gimanstyki ale poszło nawet sprawnie:)

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Moja Insignia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości