Pomoc w rozwikłaniu zachowania Insignii

<<

JaroC

Dołączenie: 04 Lut 2017 21:17

Miejscowość: Gorlice

Post 15 Lip 2017 13:48

Pomoc w rozwikłaniu zachowania Insignii

Witam was drodzy forumowicze!

Postanowiłem założyć temat bo może wśród was jest osoba, która ma lub miała podobną sytuację ze swoja Insignia.

Posiadam Insignie w silniku 2.8 v6 260km. Od jakiegoś czasu pali mi sie w samochodzie żółta kontrolka silnika. Bylem ostatnio u któregoś z kolei mechanika żeby dowiedzieć sie co oznacza błąd. Po raz kolejny dowiedziałem się, że to CZUJNIK POŁOŻENIA WAŁU KORBOWEGO. Zdenerwowany postanowiłem zasięgnąć rady profesjonalnego elektryka, który stwierdził ze wszystkie czujniki są w porządku i że to na pewno nie wina czujnika lub czujników, a stawia bardziej na silnik.

Co ważniejsze... Samochód pracuje równo, nie dochodzą z pod maski żadne niepokojące dźwięki. Od czasu do czasu ma problem z zapaleniem i trzeba chwilke dłużej zaczekać zeby odpalil no i co NAJWAŻNIEJSZE brakuje mu mocy. Czuć jakby samochód ważył ze 3 tony i mial ze 100km a nie 260km. Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki co do zaistniałej usterki.
<<

psajtex

Dołączenie: 23 Wrz 2015 21:09

Post 15 Lip 2017 16:48

Re: Pomoc w rozwikłaniu zachowania Insignii

Najważniejsza jest diagnostyka.
To, że mechanik Ci tak powiedział, to nie znaczy, że tak musi być.
Podłącz pod komputer, sprawdź błędy, zobacz co oznaczają i wtedy diagnozuj z odpowiednim specjalistą. Pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Forum Opel Insignia poleca:

<<

JaroC

Post 15 Lip 2017 17:27

Dzięki za odpowiedź. Byłem już u takiego specjalisty. Chodzi mi o tego elektryka samochodowego. On sie specjalizuje także w błędach samochodowych i wykryło mu błąd CZUJNIKA POŁOŻENIA WAŁU KORBOWEGO. Sprawdził tenże czujnik i stwierdził że to nie czujnik, ponieważ nie jest uszkodzony :/
<<

psajtex

Dołączenie: 23 Wrz 2015 21:09

Post 15 Lip 2017 20:38

Szkoda, że nie podał Ci numeru błędu. Wtedy można by coś pomyśleć.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
<<

JaroC

Post 15 Lip 2017 23:01

Niestety nie znam kodu błędu i to mój błąd że nie dopytałem o to :/ No cóż pozostaje mi znaleźć mechanika który podejmie się (I jest w temacie) zajrzeć pod maskę żeby sprawdzić co dolega mojej insignii.
<<

rataj73

Dołączenie: 07 Lip 2014 10:45

Post 16 Lip 2017 07:37

Jeżeli błąd wskazuje na czujnik położenia wału, a elektryk sprawdzał go i mówi że jest dobry to zostaje uszkodzona instalacja czujnika, trzeba lecieć po kablach, a najlepiej odpiąć czujnik i odpalić. Jak objawy się nie zmienią to trzeba w instalacji szukać, może jakiś gryzoń zrobił gryza :D albo się gdzieś przetarło.

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki benzynowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości