A16LET brak mocy

<<

Grzegorzins

Dołączenie: 12 Sie 2018 11:08

Post 12 Sie 2018 11:31

A16LET brak mocy

Witam .
Mam dziwny problem w mojej insigni 1.6 turbo
Mianowicie auto mam małą moc , brak błędów i komunikatów silnik pracuje równo
Turbo sprawne 100% , dodam że auto czasami strasznie muli a czasami ciągnie bardzo fajnie .
Jeżeli gaz dodaje do oporu powoli to ciągnie słabo , jeżeli wcisnę nagle do oporu to czasami ciągnie lepiej.
Przepustnica sprawdzona . Wymienione świece ,cewka ,filtr powietrza ,map sensor ,zaworek sterujący turbo....
proszę o rady...
Zastanawia mnie jeszcze pompa paliwa i jej filtr.
Auto ma 145tys
<<

MarTech

Dołączenie: 02 Kwi 2018 19:46

Post 12 Sie 2018 17:55

Re: A16LET brak mocy

Na jakiej podstawie stwierdzono 100% sprawność turbosprężarki?

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Grzegorzins

Post 12 Sie 2018 19:19

MarTech napisał(a):Na jakiej podstawie stwierdzono 100% sprawność turbosprężarki?

Turbosprężarka była wyjęta i wysłana do serwisu turbosprężarek który stwierdził że nie wymaga żadnych napraw.
<<

MarTech

Post 12 Sie 2018 19:24

Okej, to jest wiarygodne sprawdzenie.
W obecnym stanie rzeczy trzeba ogarniętego gościa, który podłączy MDI i sprawdzając parametry pracy silnika i jego oprzyrządowania zauważy anomalia. To może być pierdoła. Dolot rozumiem szczelny jest?
Jakie błędy łapie silnik? Konkretnie kody błędów podaj.
<<

Grzegorzins

Post 12 Sie 2018 22:20

MarTech napisał(a):Okej, to jest wiarygodne sprawdzenie.
W obecnym stanie rzeczy trzeba ogarniętego gościa, który podłączy MDI i sprawdzając parametry pracy silnika i jego oprzyrządowania zauważy anomalia. To może być pierdoła. Dolot rozumiem szczelny jest?
Jakie błędy łapie silnik? Konkretnie kody błędów podaj.

Błędów brak. Wydaje mi sie ze silnik pracuje w granicach swoich tolerancji bo błędów brak. Jutro umówie sie z gosciem od elektroniki. Zobaczymy.
Jeszcze dodam ze zauważyłem że pi odpale silnika po długiej przerwie pare godzin czasami przez pierwszą minute jest strasznie twardy pedał hamulca. Moze to jest jakis trop. Chodz sterowanie turbem odbywa sie przez cisnienie a nie podcisnienie.
<<

MarTech

Post 12 Sie 2018 22:33

Zadałem wcześniej pytanie, czy jest szczelny dolot :)
Jeśli uszkodzone jest podciśnienie do serwo lub samo serwo hamulca, to dolot będzie nieszczelny i auto nie pojedzie, bo turbina ciśnie w powietrze...
<<

Grzegorzins

Post 15 Sie 2018 13:29

Witam.
Więc tak.
Pompa vaku wymieniona, zawór westgate (gruszka) wymieniona. Lekka poprawa w osiągach jest ale to nie jest co ma byc. Kompresja sprawdzona na wszystkich po 11 bar.
Nurtuje mnie jeszcze czy wszystko z podawaniem paliwa jest ok. Czy ktos wie z was jakie cisnienie paliwa powinno byc na biegu jałowym i podczas jazdy. Ja mam na jałowym około 2.8-3bary. Podczas jazdy 3.4 do 4.8bara.
Czy podczas jazdy nie powinno byc stałe? Czy rosnąc podczas wzrostu obrotów.?
Cisnienie ładowania tyrbo to podczas normalnej jazdy około 0.8bara.
Podczas agresywnego wcisniecia gazu wzrasta do 1.2bara (overbost)?
Prosze o rady. Chciałem wymienic zawór regulujący cisnienie paliwa ale dostępny tylko aso koszt 460zł.
Edit:23.08
Csnienie paliwa w normie.
Zostają wtryski do sprawdzenia i ewentualnie luzy zaworowe.
<<

Grzegorzins

Post 03 Wrz 2018 00:10

Witam. Sprawa dalej w toku.
Odkryłem ze jest nieszczelnosc w układzie wydechowym. Mianowicie za katalizatorem na plecionce i podejrzewam ze to moze byc przyczyna słabszej mocy w dolnych obrotach. Dlatego ze za plecionką jest druga sonda lambda która mierzy wydajnosc katalizatora. Dodam ze jakis czasz temu pojawił sie błąd p0420..
Prosze o potwierdzenie lub nie moich przypuszczeń.
Jutro umówie sie na naprawe wydechu.
<<

romanik99

Awatar użytkownika

Dołączenie: 16 Sie 2017 22:26

Post 14 Paź 2018 13:56

I jak tam kolego jakieś wnioski?

U mnie tez niby wszystko jest ok niby jedzie niby turbo dziala(też bylo na sprawdzeniu) a jak dzisiaj przejechalem sie octavią 1.4 tsi 150 KM to sie zastanawiam czy jednak u mnie wszustko ok. Mam moda na 215 KM i 300Nm ale do 3 tysięcy to to średnio ciągnie. Rozumiem ze octavia jest lżejsza ale żeby aż taka różnica byla?

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki benzynowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości