Komunikat: "niskie ciśnienie oleju..." - uszczelka

<<

Skunek

Dołączenie: 20 Sty 2019 18:46

Post 20 Sty 2019 21:06

Re: Komunikat: "niskie ciśnienie oleju..." - uszczelka

Cześć właśnie kupiłem a20dth 2010 200tys (UK)(po tym jak się zarzekałem, ze po omedze i vectrze koniec). Przechodząc do sedna uszczelka do wymiany. Skrzynia bez nacięć, będę wiercił ale z tego co widzę, bardzo jest ciasno pomiędzy kołem zębatym a 2 śrubami miski. Czy torx T40 mi się zmieści czy musze ustawić koło w jakiejś konkretnej pozycji. Dziękuję z podpowiedź.
<<

MarTech

Dołączenie: 02 Kwi 2018 19:46

Post 21 Sty 2019 18:34

Pod dwumasą jest podebrane miejsce i ułatwia włożenie torxa. Nie trzeba nic wiercić, starczy zluzować lekko śruby skrzynia-silnik i miejsca się zrobi ogrom.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Skunek

Dołączenie: 20 Sty 2019 18:46

Post 22 Sty 2019 23:40

MarTech napisał(a):Pod dwumasą jest podebrane miejsce i ułatwia włożenie torxa. Nie trzeba nic wiercić, starczy zluzować lekko śruby skrzynia-silnik i miejsca się zrobi ogrom.

MarTech dzięki za podpowiedź. Zdecydowałem jednak wiercić ze względu na brak czasu i opady śniegu (naprawiam na parkingu). Robię po troszku codziennie po pracy. Gdyby komuś się przydało to użyłem też:
https://www.youtube.com/watch?v=k7z5tGjfa9M
https://insignia-drivers.uk/threads/166 ... 0DTH/page2.

Rozmiar śrub T40(trudni dostępne) i T45
<<

Pablo6

Dołączenie: 10 Paź 2015 15:31

Post 23 Sty 2019 20:24

U mnie taki komunikat pojawił się w pierwszych dniach października. Ponieważ mój zaufany mechanik wyczulił mnie na taki komunikat, szybko wyłączyłem silnik.
Po kilku sekundach uruchomiłem silnik ponownie i komunikatu już nie było. Co nie oznacza, że problem zniknął. Wykonałem telefon do mechanika i okazało się, że do wymiany jest uszczelka smoka pompy oleju. Ponoć jest to choroba wieku dziecięcego Insigni. Wymiana nastąpiła szybko i od tamtej pory taki komunikat nie pojawił się. Czyli wszystko ok.
Mechanik uczulił mnie również, żeby w następnym takim przypadku nie oszczędzać na robociźnie (bo sama uszczelka to niewielki koszt) i nie iść na łatwiznę w stronę softu.
Ponieważ można wydłużyć programowo czas po którym czujnik daje sygnał do komputera. Ponoć standardowo jest to ok. 3 s. Ale komputerem można to podnieść do 10 s. Efekt tego może być taki, że zatrze się silnik z braku smarowania. :shock:
<<

micszym1986

Dołączenie: 29 Kwi 2019 10:10

Post 29 Kwi 2019 10:37

Uszczelka smoka do wymiany pierwszy i typowy objaw. Czym prędzej am wymianę, koszt uszczelki to około 70zl za oryginał wymiana około 400 zł chyba że trafisz na maila który z tej okazji postanowi zdjąć ci skrzynię na co nie pozwól, plus wiadomo nowy olej i filtr
<<

MarTech

Dołączenie: 02 Kwi 2018 19:46

Post 29 Kwi 2019 22:21

Pozwól nie pozwól, ale tak to przewiduje instrukcja serwisowa GM.

W automacie bajka bo są otwory w koszu i bez bólu dostaje się do 2 śrubek, natomiast w manualu trzeba odsuwać skrzynię - co najmniej odsuwać. Nie jest to zalecane z uwagi na przeciążanie wielowpustu wałka na tarczy sprzęgłowej i łożyska wałka sprzęgłowego skrzyni. Wszystko ma uzasadnienie i kierowanie się tylko li tylko kosztami usługi nie są do końca rozsądne. :)
<<

wysoky

Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Maj 2019 12:16

Post 10 Cze 2019 14:30

Witam panowie możecie mi powiedzieć co jest grane? Sytuacja taka:
Auto (2.0CDTi 160 km) świeżo kupione jade sobie 160km/h autostradą na tempomacie az tu nagle czuje pod pedałem i ogolnie w silniku jakies chrobotanie i utrate mocy na szczęście jest zjazd na parking wiec zjeżdzam a tu komunikat "niskie ciśnienie oleju- wylacz silnik" Po chwili spróbowalem zapalic i auto odpala ale nadal w silniku słychac jakieś chrobotanie. Załadowany na lawete czeka u mechanika na swoją kolej a mnie juz tu szlag trafia co to moze byc?
A druga dziwna sprawa kupiłem tydzien wczesniej interfejs OBD podłączyłem pod aplikacje opl dpf monitor i pokazuje mi ze DPF jest zapchany w 155% wtf myśle? Tym bardziej ze auto od 3 tygodni pokonuje dziennie 200km w tym 40km autostradą z zachowaniem wymogów niezbędnych do wypalania dpfa czyli min 2500 obr.
<<

P405

Dołączenie: 19 Wrz 2011 17:01

Post 10 Cze 2019 23:04

Silnik do remontu, albo wymiany. Uszkodzony czujnik w DPF, albo wycięty. Generalnie duże koszty się szykują.

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
<<

wysoky

Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Maj 2019 12:16

Post 11 Cze 2019 07:31

a nie ma w tej całej sytuacji jakiegoś optymistyczniejszego wyroku? Czy to raczej pewne ze silnik is death?
AS jesli ten DPF był wycięty to mogłoby to być przyczyną owej awarii?
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki Diesel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości