Utrata mocy CODE 89

<<

Nikodem

Dołączenie: 06 Sty 2019 15:31

Post 22 Mar 2019 12:05

Re: Utrata mocy CODE 89

Witam.

No to kolego miałeś dużo szczęścia z CODE 89
CODE 89 - oznacza awarie silnika nie wiem jak w innych pojazdach opla, ale w Insigni 2,0 na 100%.

W Twoim przypadku oznaczał przepalone świece, lepsza pewna informacja o przepalonych świecach niż być w ASO i dostać info, że niestety główny mechanik rozkłada ręce i nie może zdiagnozować problemu i każe Ci wymienić kolektor dolotowy wraz z klapami za 2.5 tys. Na pytanie, czy jest to na 100% kolektor, odpowiada, że nie daje gwarancji. :shock: :shock: :shock: :shock:

Świece z czujnikiem są drogie, ale na necie ja kupiłem po 319 zł za szt. z kodem rabatowym na e opel 24
<<

Nikodem

Post 01 Kwi 2019 11:17

Witam.
Odnosząc się do moich poprzednich wypowiedzi po raz kolejny wielka lipa odebrałem auto już od 2-go mechanika + ASO i nikt nie potrafi zlokalizować problemu w mojej Insigni 2.0 CDTI 130km
:!: :!: :evil: :evil: :evil: Utrata mocy przy 90 km/h przy ciepłym silniku natomiast przy zimnym nic się nie dzieje. :evil: :evil: :evil: :!: :!:
Ostatnia diagnoza ASO i mechanika pozostaje tylko wymiana kolektora dolotowego, ale żaden spec w tym ASO nie daje gwarancji, że problem będzie usunięty. Nie chciałbym wchodzić w koszty wymieniając kolektor i nie mając gwarancji, że problem zniknie.
Dziś auto zostawiłem u kolejnego mechanika ( już 3 - go ) nie pozostało mi nic innego jak tylko czekać tyle dobrego, że żaden z mechaników oprócz ASO nie skasowali mnie za to, że nie potrafili usunąć problemu. Tylko przyznali się, że nie wiedzą jak naprawić rozkładając ręce.
Jutro lub pojutrze będę miał więcej info.
A może jest ktoś, kto czyta ten post lub jest na forum i podejmie rękawice mierząc się z moim problemem i będzie potrafił usunąć problem utraty mocy w moim aucie.
Pozdrawiam

Forum Opel Insignia poleca:

<<

Nikodem

Post 18 Kwi 2019 10:16

Witam po długiej i bardzo uciążliwej drodze do naprawy mojej Insigni problem został rozwiązany przez mechanika nr 4
problem:
:!: :!: :!: INTERCOOLER :!: :!: :!:
Sprawdzany przez 3 mechaników w tym ASO i nikt nie potrafił zdiagnozować, że pracuje blednie.
Ostatni mechanik okazał się naprawdę dobrym specjalistą jak kol wiek to brzmi pomimo że nie mail wypasionego garażu z pięknymi płytkami na podłodze i wszędzie był nieład to okazał się dobrym mechanikiem i problem rozwiązał z moim autem w jeden dzień.
Morał:
Nie zawsze wypasione garaże w tym ASO potrafią naprawić nieszablonowy problem.
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki Diesel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości