Buczenie, pojękiwanie z komory silnika - elektrozawór

<<

P405

Dołączenie: 19 Wrz 2011 17:01

Post 24 Maj 2018 13:13

Re: Buczenie, pojękiwanie z komory silnika - elektrozawór

Przy małym zasobniku, najlepiej mały filterek manna powinno być dobrze.

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
<<

pitzyn

Dołączenie: 22 Maj 2018 23:22

Post 24 Maj 2018 16:57

reddevil191 napisał(a):Pitzyn, czy po zamontowaniu przedstawionego zasobnika nie czujesz wyraźnej turbodziury?

Ja tego nie zdążyłem zauważyć bo z tym patentem zrobiłem tyko kilka kilometrów. Elektrozawór miał już tak mocno dosyć że brzęczał przez większość czasu więc po prostu go wymieniłem (padł przy ok 150 tyś). Koszt zamiennika ok 120zł. Oryginał ok 180-220zł. Wymiana we własnym zakresie w 3 minuty.

Forum Opel Insignia poleca:

<<

ackat

Dołączenie: 23 Cze 2018 14:12

Post 08 Lip 2018 12:37

U mnie niestety też pojawiło się buczenie. Mam jednak wątpliwości czy na pewno to wina elektrozaworu i gruszka (filterek) rozwiążą problem. Otóż, u mnie buczenie jest słyszalne przy wyższych temperaturach. Najbardziej to słychać przy dojeździe do świateł i zatrzymaniu auta. Po przegazowniu zazwyczaj przestaje buczeć. Ewidentnie wg mnie coś rezonuje. Buczenie słychać też przy nagłym odpuszczenie gazu przy około 1700 obrotach. Najpierw zaobserwowałem to w korku i myśłałem że to jakiś wiatrak się włączył czy przeszedł na wyższe obroty, ale po przeczytaniu tego wątku zaczęło mi to pasować do elektrozaworu. Po otwarciu maski i bardzo pilnym wsłuchaniu dzwięk jest słyszalny na przednim pasie, przed silnikiem. Utraty mocy, słabszego chłodzenie i innych skutkó tego buczenia nie zaobserwowałęm. Czy te objawy pasują do tego zaworu i gruszka powinna wszystko rozwiązać?
<<

Alex

Awatar użytkownika

Administrator

Dołączenie: 19 Sty 2013 00:00

Miejscowość: Iława

Post 08 Lip 2018 12:46

Zamontuj filtr i będziesz miał odpowiedź. Przecież to znikome koszty i max. 5 minut roboty.
<<

pitzyn

Dołączenie: 22 Maj 2018 23:22

Post 08 Lip 2018 13:53

ackat napisał(a):Otóż, u mnie buczenie jest słyszalne przy wyższych temperaturach.

Jak elektrozawór buczy to temperatura nie ma znaczenia. Buczy i na zimno i na ciepło.
<<

reddevil191

Dołączenie: 24 Kwi 2018 17:59

Post 09 Lip 2018 08:41

Co ciekawe zaobserwowałem, że jak zatrzymam samochód i rezonans występuje wystarczy mocno docisnąć hamulec i wszystko wraca do normy, Tak więc wydaje mi się, że nie w elektrozaworze należy szukać rozwiązania. Ma ktoś podobne odczucia?
<<

krzysiu

Dołączenie: 02 Mar 2019 17:47

Post 10 Mar 2019 16:19

Witam.
Od listopada 2018 r. jestem posiadaczem Insigni 2.0 CDTI 160 km z 2010 r. z automatyczną skrzynia biegów AF-40. Samochód w wersji Cosmo z oryginalnym przebiegiem aktualnie 73 tys. km. Samochód kupiłem w serwisie opla z pełną dokumentacją. Od jakiegoś miesiąca pojawił się dziwny dźwięk-rezonans, słyszalny z miejsca kierowcy przy obrotach 1300-1700. Taki jak niektórzy tu opisują. Wymieniłem elektrozawór, mam dołożony na elektrozaworze tłumik. Mechanik podejrzewa skrzynię biegów. Byłem u fachowca, który od 26 lat naprawia automaty. Jeździliśmy około pół godziny. Stwierdził iż rezonans nie pochodzi ze skrzyni, a sama skrzynia jest w stanie idealnym. Sprawdziłem układ wydechowy, wymieniłem elastyczny łącznik. Nic nie pomogło. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Krzysiek
<<

reddevil191

Dołączenie: 24 Kwi 2018 17:59

Post 26 Kwi 2019 14:58

Panowie w temacie buczenia męczyłem się ponad rok. W końcu zgodnie z instrukcją z załącznika kupiłem kawałek przewodu podciśnieniowego o średnicy wew. 4mm, ( wydałem 13zł bo musiałem kupić cały metr) i wsadziłem go w miejsce oryginalnego kolanka odchodzącego od elektrozaworu.
Problem ustąpił od ręki, auto od tego czasu nawet na sekundę nie zabuczało. Komfort jazdy nieporównywalny do tego co było.
Załączniki
kolanko.png
kolanko.png (251.43 KiB) Obejrzany 1749 razy
<<

Ups24

Dołączenie: 06 Cze 2019 17:21

Post 06 Cze 2019 17:30

Witam miałem ten sam problem poszedłem do opla orginalne pozbycie sie problemu to część katalogowy numer to 55587330 cena 184pln czas oczekiwania do 8 dni roboczych ja postanowiłem nie czekac zakupilem filterek od vespy w Atu ma fajny zaczep plus szlauf 5.5mm montaż 5 min a cisza i nic nie buczy przy otwieraniu maski zawór ma gdzie odprowadzić powietrze i jest cisza patent dziala polecam
Poprzednia

Forum Opel Insignia poleca:

Powróć do Silniki Diesel

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości